Po debacie

Wczorajsze spotkanie było dobrą okazją do tego, aby porozmawiać o Uniwersytecie. Bardzo się cieszę, że przyszło na nie wiele osób, które chcą dyskutować o kształcie naszej uczelni.

Zaprezentowałem najważniejsze pomysły na to, co zrobić, aby Uniwersytet był nie tylko uczelnią dobrą i szanowaną na całym świecie, ale również cenionym i wiarygodnym partnerem dla instytucji zewnętrznych. Żeby było to wymarzone miejsce studiowania i rozwoju kariery naukowej.

Prezentację, którą przedstawiłem podczas spotkania, zamieszczam również na tej stronie (prezentacja wyborcza pdf).

Z dużym zainteresowaniem wysłuchałem wszystkich pytań, które zadali mi uczestnicy debaty. Nawet jeżeli niektóre z nich dotyczyły kwestii bardzo złożonych i trudno było na nie odpowiedzieć w kilku zdaniach, to są one dla mnie bardzo cenne. Świadczą o tym, jakie problemy nurtują naszą społeczność.

Chcę jeszcze raz podkreślić, że wszystko, co robimy, przynosi sukcesy wtedy, kiedy robimy to wspólnie. Bardzo głęboko wierzę, że działając razem, możemy tak naprawdę zmierzyć się z prawie każdym wyzwaniem.

Dlatego zachęcam Państwa do poparcia programu, który przedstawiłem i do zaangażowania się w niego, dając temu wyraz przez głosowanie 20 kwietnia.