List do Aleksandra Temkina z KKHP

Publikuję list do Aleksandra Temkina, przewodniczącego Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej, w związku z jego wypowiedzią w mediach społecznościowych.

 

Panie Aleksandrze,

Tradycyjnie zmanipulował Pan informację zamieszczoną na Pańskim koncie na FB (https://www.facebook.com/profile.php?id=100007013565940). Opuścił Pan początek tego, co wczoraj Panu powiedziałem na korytarzu: „Pana wypowiedź, że >>skorumpowani rektorzy zrobili brudny deal z Gowinem<< była obrzydliwa i wstydzę się, że ktoś tak mówiący jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego”. Co jasno wskazuje, że odnosiłem się do Pana wywiadu sprzed miesiąca (https://wpolityce.pl/polityka/363135-nasz-wywiad-aleksander-temkin-przygotowana-reforma-szkolnictwa-wyzszego-to-maskarada-i-brudny-deal-gowina-z-establishmentem-i-rektorami), a nie do wystąpienia na posiedzeniu komisji (skądinąd równie agresywnego).

Całkowicie podtrzymuję swoją opinię. Pana wypowiedzi należy nazywać po imieniu: oszczerstwa i obelgi. Nie odnosi się Pan do żadnych faktów, tylko rzuca w przestrzeń publiczną swoje pomówienia, wobec osób i instytucji, do których to pomówień nawet nie ma jak się odnieść, bo opierają się na… niczym. A przecież jako były student i były doktorant Uniwersytetu składał Pan ślubowanie: „…całym swoim postępowaniem dbać o godność i honor studenta/doktoranta Uniwersytetu Warszawskiego”.

Publiczne nazywanie innych skorumpowanymi, bo to ubarwia wywiad i „podkręca” widoczność w sieci, nie ma nic wspólnego z godnością, a już na pewno – z honorem członka społeczności Uniwersytetu Warszawskiego, którym do niedawna Pan był. I dlatego wstyd mi za Pana postępowanie.

Marcin Pałys